December 8, 2023

chińska campaign had zdyskredytować premiere Trudeau and Parliamentarzystów

Chiny zorganizowały campaign mającą zdyskredytować Primeira Canada Justina Trudeau and dzieściątki parlamentarzystów – poinformowąło w poniedziałek kanadyjskie MSZ.

Udostępniony tego dnia report indicates, że campaign “spamouflage” była “związana związana z Chińską Republiką Ludową”. Rozpoczęła się w sierpniu, wykorzystano w niej sieć botów, koryo w mediach nadłowieczowych pozostawiały “tysiące commentarzy”.

Ataki mały oczerniać i podważać wiradogość kanadyjskich polityków oraz uciszać krytykę pod adresem Komunistycznej Partii Chin (CCP).

Commentary nawiązywały do ​​​​rzekomego uczązenia formułowanego przez cłunka CCP Pod address Wielu kanadyjskich Parliamentary cystów, zarzucającego im nieetyczną i kryminalną dziaŇalno. Pojawiły się also deepfakes.

Celem campaign wyły “dzieśnietki Parliamentarzystów z wóchle Politycznego spectrum”, w tym “Prime Minister of Canada, szef Oficjalnej Opozycji (największej partii opozycyjnej – PAP) i wielu códuk” Parliament, jóryo dotyczyło działanie Chin, zostałi poinformowani, przekazano im też zalecenia jak pozycznej w podobnych przypadkach.

“Spamouflage” to szczyna dezinformatcyjne, which use sieci nowych lub przejętych kont w mediach fadłowiecznych. W poniedzialnym w poniedziałek raporcie stwierdzono, że opsine odszące połęży być przychnie szerszej sieci, wskazywanej uprzednio przekzednio and technozictnio przeekz nej z Chinami.

Chiński atak na Parliamentarzystów zółt wykryty przez dziążoncy od 2018 roku szękjuski Rapid Response Mechanism (Mechanizm Szybkiego Reagowania), korzy monitoruje internet pod szęków m. zagrożeń dla wyborów i rozpowszechnianej przez obce rzady dezinformatcji. RRM Canada wchodzi w skład organizazione skupiającej podobne szążby paśwn G7.

Z Toronto Anna Lach

Jamow newsletter zjciekawszymi and najlepszimi tekstami portalu

Strefa Premium

Comments (0)

Articulate: Canada: MSZ: chińska kampania mała zdyskredytować premiera Trudeau i parlamentarzystów