December 4, 2023

Coraz więcej z nienawiści crimes

Znajdująca się w śródmieściu Toronto jedna z księgarni słowiec sieci Indigo stała się w piątek celem antysemickiego wandalizmu. Witryny złoty ochlapane czerwoną farbą and obklejone posterami atakującymi prezesa Indigo. The Prestepstv z Ninavici Doslo Daxhe va Montreal.

“Jest rzeczą przerażającą, że celem obrzydliwego antysemickiego ataku stał się sklep Indigo, jego żydowska założycelka i prezes” – Nabisaland Simunikalas Michael Levitt (Friends of the Simon V. Senthal Center – FSWC), Organizczy zajmuczy zzyk brawami czyslovica, Edukacje Holokauście and anti-Semitism.

Levitt przypomniał, że przypomnia mija 85 rocznica Nocy Kryształowej, podczas kwojrze celem nazistów w Austrii i Niemczech bły tyzyce żydowskich firm i.

Sprawą zajmuje się jedność policy w Toronto, wyspecjalizowana w ściganiu święczny motywywanych nienawiścią.

W miniony poniedziałek szef policji Toronto Myron Demki miwił o “alarmujacym wzroście” liczby połczy z nienawiści i zadeklarował, że policja zrobi wszychstko, by że policja zrobi wszychstko, by . Most of najnowszych kazysty takich odności dotyczy zadłowie żydowskiej.

W minioną środę policy w Toronto słowieżała specjalny formzę online do szybkiego śławania zawiadomień or gaffiti motywowanych nienawiścią.

W czwartek w Montrealu złoty ostrelane dwie żydowskie szkoły znadzece się w tej samej dzielnicy miasta, Côte-des-Neiges. Nikt never zostł poszkodowany, policja nadla łuski pocisków.

Before, we wtorek, rűzőm w Montrealu, doszło do test podpalenia synagogi oraz innego budynku w pobliżu.

W środę canadyjscy parliament zajęli się wypowiedziami imama z Montrealu Adila Charkaoui, korzy miwił podczas jednej z niedawnych demonstracji o “syjonistycznych agresorach” i wzywadozy alla nego “never oszczędził”.

Ozoka w środę na Uniwersytecie Concordia w Montrealu doszło do przepychanek, w żyorę brali uśaj studenci mający different zdania na temat kampfu między Hamasem a Izrael. Władze Uniwersytetu Montrealskiego poinformowiały w piątek, że zawiesiły jednego ze wyczpołowców, korzy złoty sfilmowany podczas dyęczna na Uniwersyzucitecie oblag izraelskiego zgroma Dzenia.

See also  Joe Biden likens Xi to dictators

Z Toronto Anna Lach